من مددکار اجتماعی کجای زندگی خانواده ی ایرانیم؟؟؟

e6f2752ac88c853ba56506b96ac7174363966c08fefecf4acfed00a541d57b5aبنام نامی دوست…

امروز اولین دلنوشته ی مددکاری را در سایت رسمی کلینیکم می گذارم…بنابراین از همه ی اساتیدم میخواهم جسارت بنده را ببخشند….

واقعیت امر اینست که وضعیت آسیبهای اجتماعی به قول استاد ارجمند مددکاری موسوی چلک “بحرانی” است و اگر برای پیشگیری زودتر اقدام نکنیم تاوان سنگینی باید بپردازیم..هر چند که تاکنون دیر هم شده است..امروز در هر خانواده ایرانی ردپایی از یک فرد معتاد وجود دارد و همین معتاد سیستم خانواده را تا مرز نابودی می کشاند..باید بپذیریم که شبکه های اجتماعی اینترنتی و همچنین سریالهای ماهواره ای بطور مستقیم بر کارکرد خانواده تاثیر میگذارد،ما هنوز آموزش استفاده صحیح از ابزار را فرا نگرفته ایم..جامعه ی ما در حال گذار است و در بسیاری از موارد افراد زودتر از شرایط موجود به جلو حرکت میکنند و این خود آبستن عوارض بسیاری است..بنیان خانواده ایرانی که همیشه از اصیل بودن زبانزد بوده امروز دستخوش اتفاقات ناگواری شده است…طلاق ها،خیانت های زوجین،اعتیاد،بیماریهای روانی و از جمله افسردگی،وضعیت سالمندان،در این ناگواریها سهم بسیاری دارند…من مددکار اجتماعی کجای زندگی خانواده ی ایرانیم؟؟؟ مدیران و مسولان کی و کجا می خواهند یک برنامه ریزی درست اجتماعی بریزند و از کارشناسان اجتماعی برای کاهش بحرانها استفاده کنند؟؟؟
آیندگان ما را قضاوت خواهند کرد،همانگونه که ما گذشتگان را قضاوت کرده ایم بیاید نامی نیک از خود بجای بگذاریم….
امیدوارم وقتی برسد که صبحش آغازگر روزی باشد که در سرزمینم و در شهرم کسی آنقدر از دردهایش گله مند نباشد که با اولین کلام اشک مهمان چشمانش شود….

۹۳/۹/۱۸

طیبه جعفری

مددکار اجتماعی

Share

مدیریت داخلی وبسایت

اینجانب جواد طلسچی یکتا، مددکار اجتماعی و بنیانگذار وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان- مدیریت داخلی و فنی وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی نوید زندگی افتخاری است برای بنده و امیدوارم بتوانم اقدمات مثبت و تأثیرگذاری در جهت ارتقاء کمی و کیفی این سایت به انجام برسانم. سوابق کاری: طراحی، راه اندازی و مدیریت فنی ده ها پایگاه مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران. تخصص ها : مسلط به وردپرس ، برنامه نویسی سمت کلاینت با HTML5 , Css3 , Jquery , Ajax و برنامه نویسی سمت سرور با PHP MVC

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. احمدعلی جبارزاده گفت:

    خانم جعفری همکار مددکار اجتماعی
    دیر زمانی است که آژیر خطر آسیب اجتماعی در این مزر و بوم کشیده شده! اما چه دردناک وچه وحشتناک که مدیران یا نمی شنوند یا نمی خواهند بشنوند و این فاجعه ای است که در حال گسترش بوده و روز بروز دود این آسیبها به چشم فرزندان همین مدیران اجتماعی بی تفاوت خواهد رفت و یا رفته است !!! من فکر می کنم اعتراض یا هشدار کافی نیست باید آستین ها را بالا بزنیم.
    چگونه ؟ بگذاریم آنها فقط حرف بزنند و سخنرانی کنند! ما باید عملا وارد گود شویم. جبارزاده مددکار اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *