رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاه های علمی کاربردی اردبیل توجیه علمی ندارد

رییس انجمن مددکاران اجتماعی ایران شعبه استان اردبیل گفت: ایجاد رشته مددکاری اجتماعی در دانشگاه های علمی کاربردی اردبیل توجیه علمی ندارد.

امین موحدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر لزوم توقف فرایند جذب دانشجو در این رشته تاکید کرد و افزود: مددکاری اجتماعی حرفه ای کاملا تخصصی است که فارغ التحصیلان آن با پیچیده ترین مشکلات و آسیب های اجتماعی سر و کار دارند.

وی اظهار کرد: کار با اقشار آسیب پذیر جامعه مستلزم داشتن استعداد و شایستگی های جسمی و روحی بوده و دانشجویان باید اصول ، مهارت ها و دانش تخصصی مددکاری اجتماعی و دوره های کارورزی مربوطه را زیر نظر اساتید مجرب و مختص رشته تحصیلی مددکاری اجتماعی آموزش ببینند.

وی گفت: در برخی مراکز دانشگاه های جامع علمی کاربردی جذب دانشجو بدون در نظر گرفتن اساتید متخصص مددکاری و به شکل فزاینده و بی رویه صورت می گیرد و استفاده از اساتید رشته های دیگر بی اعتنایی به کلیت علم و حرفه ای بودن این رشته تحصیلی تلقی می شود.

او بیان کرد: نحوه پذیرش دانشجو و پودمانی بودن این رشته نیز عملا راه را برای ورود افراد ناکارآمد به جامعه مددکاری کشور هموار خواهد کرد.

این مدرس دانشگاه افزود: مسوولیت حرفه ای ما در قبال رشته تحصیلی مددکاری اجتماعی و تمسک به منشور اخلاقی مددکاران اجتماعی ایجاب می کند علاوه بر افزایش آگاهی و شناخت عموم از این حرفه مقدس و نونهاد در قبال کوتاهی ها در عرصه مددکاری اجتماعی حالت منفعل نداشته باشیم.

وی از مسوولان دانشگاه های علمی کاربردی خواست برای جلوگیری از خدشه دار شدن اعتبار و تمامیت حرفه نسبت به تعطیلی و توقف جذب دانشجو در مراکز دانشگاه علمی کاربردی که استاد متخصص مددکاری اجتماعی وجود ندارد اقدام و از ایجاد و توسعه این حرفه تخصصی جلوگیری کنند.

منبع: وبسایت تخصصی مددکاران اجتماعی

Share

مدیریت داخلی وبسایت

اینجانب جواد طلسچی یکتا، مددکار اجتماعی و بنیانگذار وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان- مدیریت داخلی و فنی وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی نوید زندگی افتخاری است برای بنده و امیدوارم بتوانم اقدمات مثبت و تأثیرگذاری در جهت ارتقاء کمی و کیفی این سایت به انجام برسانم. سوابق کاری: طراحی، راه اندازی و مدیریت فنی ده ها پایگاه مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران. تخصص ها : مسلط به وردپرس ، برنامه نویسی سمت کلاینت با HTML5 , Css3 , Jquery , Ajax و برنامه نویسی سمت سرور با PHP MVC

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *