گزارش اقدامات اولیه انجام یافته توسط انجمن مددکاران اجتماعی استان خوزستان، برای آسیب دیدگان سیل این استان

با اعلام وضعيت هشدار سيل در خوزستان، از همان روزهاى اول انجمن مددكاران اجتماعى ايران در استان خوزستان با مسئوليت خانم طيبه جعفرى ضمن اعلام همكارى از طريق ستاد بحران استاندارى خوزستان و با هماهنگى سازمانهاى مردم نهاد بطور ميدانى وارد بحران شدند.

براى اولين بار در خوزستان تيم مددكاری اجتماعى متشكل از ده مددكار اجتماعى با تيم روانشناسى يك گروه تشكيل دادند و پس از آموزشهاى اوليه به هفت گروه تقسيم شدند و به مناطقى كه كمپ هاى اسكان موقت مردم در آن داير است اعزام شدند.

اين تيم قرار است سه مرحله ى ارزيابى، مداخله و درمان را با همكارى هم انجام دهند و
هم اكنون در مرحله ى ارزيابى، مددكاران اجتماعى وارد كمپ ها شدند و به بررسى وضعيت خانواده و نيازهاى آنان مي پردازند.

همچنين از ستاد بحران استاندارى خوزستان براى مددكاران اجتماعى كارت هاى مخصوص براى ورود به مناطق و كمپ ها صادر شده است.

شايان ذكر است هم اكنون ٢٠ هزار نفر از جمعيت سيل زده ى استان خوزستان در كمپ هاى اسكان موقت مستقر شده اند و انجمن مددكاران اجتماعى خوزستان تا پايان وضعيت بحران به ارائه خدمات اجتماعى به خانواده هاى آسيب ديده ادامه خواهد داد.

طيبه جعفرى؛ مسئول انجمن مددكاران اجتماعى خوزستان
١٥فروردين ٩٨

 

Share

مدیریت داخلی وبسایت

اینجانب جواد طلسچی یکتا، مددکار اجتماعی و بنیانگذار وبسایت رسمی مددکاران اجتماعی ایرانیان- مدیریت داخلی و فنی وبسایت کلینیک مددکاری اجتماعی نوید زندگی افتخاری است برای بنده و امیدوارم بتوانم اقدمات مثبت و تأثیرگذاری در جهت ارتقاء کمی و کیفی این سایت به انجام برسانم. سوابق کاری: طراحی، راه اندازی و مدیریت فنی ده ها پایگاه مجازی در حوزه مددکاری اجتماعی ایران. تخصص ها : مسلط به وردپرس ، برنامه نویسی سمت کلاینت با HTML5 , Css3 , Jquery , Ajax و برنامه نویسی سمت سرور با PHP MVC

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *